Start » Dla dzieci

Zachęcanie dziecka do prac

10 stycznia 2010 0 Komentarzy

dla dzieci, do ogroduDzieci ze swojej natury są bardzo ciekawskie i bardzo lubią towarzyszyć dorosłym przy wykonywaniu rozmaitych prac w ogrodzie. Nie warto zniechęcać dziecka, mówiąc mu, żeby poszło gdzie indziej i nie przeszkadzało. Wręcz przeciwnie – należy je do pewnych czynności jak najbardziej zachęcać, rzecz jasna takich, które dostosowane są do jego wieku i możliwości.

Poza tym dziecko może się przy tej okazji okazać bardzo pożyteczne – można je dla przykładu poprosić o wyrywanie niechcianych chwastów, z pewnością z zapałem zabierze się do tego, a przy okazji będzie się czuło potrzebne przy ogrodniczych zabiegach pielęgnacyjnych. Można malucha wyposażyć także w nieduża, plastikową konewkę i pokazać mu roślinki, które ma podlać – dziecko będzie tym faktem zachwycone. Nawet, jeżeli przy tej okazji zdepcze niechcący to i owo, nie należy się na nie denerwować – przecież miało jak najlepsze intencje.

Własna grządka, o którą trzeba się troszczyć to także bardzo dobry pomysł na nauczenie dziecka pewnych rzeczy. Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby „podarować” dziecku kawałek jego własnej ziemi, otoczonej kamykami, gdzie będzie mogło pielęgnować swoje własne roślinki. Przy tym warto podarować pociesze zestaw małego ogrodnika w postaci kilku podstawowych, plastikowych narzędzi ogrodniczych.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.