Start » Dla dzieci

Organizowanie miejsca do zabawy

15 stycznia 2010 0 Komentarzy

dziecko w ogrodzie, dla dzieciZorganizowanie w ogrodzie przestrzeni przeznaczonej specjalnie na potrzeby dziecięcych zabaw to sprawa bardzo istotna. Trzeba się za to przedsięwzięcie także odpowiednio zabrać. Przede wszystkim najbardziej idealna sytuacja to taka, kiedy ów plac można zorganizować w takim miejscu, które będzie dobrze widoczne z różnych punktów posesji, a przy okazji będzie leżało w znacznej raczej odległości od ulicy. Zapewni nam to pełną kontrolę dziecka, które zawsze będziemy mieć na oku, a dzięki dużej odległości od jezdni będziemy mieć gwarancję, że nasza pociecha jest w pełni bezpieczna. Niestety, nie zawsze jest to możliwe – właściciele małych ogrodów mają jednak tutaj ograniczone pole do działania.

Droga do placu zabaw nie powinna być poprowadzona na zasadzie przypadku, lepiej unikać, aby wiodła przez kwiatowe rabaty – wówczas to najlepsza gwarancja na to, że zostaną one zdewastowane. Droga prowadząca do placu zabaw musi być przemyślana i dobrze aby prowadziła z dala od oczka wodnego – jeśli takie posiadamy.

Trzeba też zadbać o to, aby miejsce przeznaczone dla dzieci było odpowiednio zacienione, a także osłonięte przed silnym działaniem wiatru etc. Jeżeli jest możliwość, warto pomyśleć o ogrodzeniu takiego miejsca, aczkolwiek wykorzystany do tego płot nie powinien odznaczać się zbyt dużą wysokością. Pamiętajmy, że w ogrodzie najważniejsze jest bezpieczeństwo naszego malucha i powinniśmy zawsze mieć na niego oko. Wysoki płot tylko by uniemożliwił dokładną kontrolę.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.