Start » Dla dzieci

Ogród dla najmniejszych i tych nieco większych

24 stycznia 2010 0 Komentarzy

ogród, dla dzieciDla malutkich dzieci

Zapewnienie dziecku rozrywek w ogrodzie wcale nie jest tak skomplikowaną sprawą, jak mogłoby się niektórym wydawać. Pomijając zupełnie oczywistą rzecz, że wszystko musi opierać się o zasady bezpieczeństwa, pod uwagę należy koniecznie brać to, ile dziecko ma lat – w różnym wieku różne są potrzeby. W przypadku dzieci jednorocznych oraz dwuletnich potrzeby te nie są specjalnie skomplikowane, chociaż naturalnie takich maluchów trzeba stale pilnować. Milusińscy w tym właśnie wieku uwielbiają przebywać w piaskownicy, w związku z czym powinna się ona znaleźć w ogrodzie – zorganizowanie jej w bezpieczny sposób to nie problem, najlepiej, żeby była ona plastikowa. Poza tym tak małe dzieci lubią zabawy na trawniku – wystarczy rozłożyć im koc i gotowe. Co jakiś czas warto zmieniać miejsce. Raz, że dziecku się nie znudzi, dwa – trawnik nie ucierpi na tym w jakiś specjalny sposób. Latem z kolei koniecznie trzeba zaserwować maluchom rozrywkę w postaci nadmuchiwanego baseniku – będą z tego powodu szczęśliwe.

Dla nieco starszych dzieci

Dzieci mieszczące się w przedziale wiekowym pomiędzy trzema laty a sześcioma charakteryzują się między innymi tym, że uwielbiają bombardować dorosłych całym mnóstwem pytań dotyczących tego, co je otacza. Jest to taki wiek, kiedy są wyjątkowo ciekawe świata i mają już na tyle dobrze rozwinięte poszczególne zmysły, że z chęcią go poznają. Ciekawym pomysłem jest zorganizowanie dla nich takiej przestrzeni do zabaw, gdzie znajduje się trawnik, a na nim rozmaite gatunki roślin. Takie dziecko będzie również zachwycone faktem, jeżeli otrzyma swoją własną grządkę, o która będzie mogło samodzielnie się troszczyć i sadzić na niej co tylko mu się spodoba. Do tego celu warto zaopatrzyć dziecko w stosowne do jego wieku narzędzia ogrodnicze – a zatem plastikowe grabki, łopatki i konewki będą jak najbardziej na miejscu. Przy dzieciach powyżej szóstego roku życia do mniej więcej dziewiątego trzeba się już wykazać nieco większą pomysłowością, ale dla przykładu mały domek wydaje się być tu idealnym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.