Start » Dla dzieci

Ogród bezpieczny dla dziecka

27 kwietnia 2010 0 Komentarzy

do ogrodu, dla dzieckaDziecko w ogrodzie to dla bardzo wielu osób wizja po prostu przerażająca – przyznać trzeba, że to dość skuteczny sposób na zniwelowanie w błyskawicznym tempie rozmaitych efektów naprawdę ciężkiej pracy, jaką trzeba w utrzymanie ogrodu włożyć. Tyczy się to oczywiście dzieci małych, te starsze zachowują się w ogrodzie już jednak inaczej i wiedzą, co im wolno, a czego nie. Nie mniej jednak zawsze trzeba pamiętać o przestrzeganiu pewnych zasad, które mają za zadanie zapewnienia dziecku w ogrodzie maksymalnego bezpieczeństwa.

Najlepiej jest wydzielić tam specjalną strefę przeznaczoną właśnie dla najmłodszych i odpowiednio ją wyposażyć. Wyposażenie owo powinno być koniecznie dostosowane do wieku dzieci – jeśli ktoś ma pociechy w rozmaitym wieku i różnice te są większe aniżeli dwa lata, koniecznie trzeba to mieć na względzie – tutaj bowiem preferencje również i odnośnie zabawy nie są już takie same. To, co dobre będzie dla sześciolatka, nie sprawdzi się raczej w przypadku trzyletniego malucha.

Pamiętajmy, aby zabawki w jakie będziemy wyposażać nasz ogród był bezpieczne dla zdrowia malucha. Warto zainwestować w zabawki ekologiczne, np. drewniane huśtawki czy domki. Następnie warto je odpowiednio zabezpieczyć, aby dziecku nie stała się żadna krzywda podczas zabawy. Warto także podłoże wysypać piaskiem, aby żaden upadek nie był groźny dla naszego malucha. Jeśli posiadamy w ogrodzie oczko wodne koniecznie musimy zabezpieczyć je przed dostępem naszej pociechy. Wszelkie zbiorniki w ogrodzie stanowią potencjalne niebezpieczeństwo dla naszego dziecka, szczególnie zimą.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.