Start » Dla dzieci

Jak ochronić piaskownicę przed kotem?

19 stycznia 2010 0 Komentarzy

piaskownica, ogrodowaJak w takim razie uchronić naszego szkraba przed przykrymi niespodziankami? Gdyby nie to, że rynek zoologiczny rozwija się w niezwykle szybkim tempie, odpowiedź byłaby tylko jedna – pozbyć się kota. Jednak zaręczam, że Twoje dziecko uwielbia tego czworonoga i serce by mu pękło gdyby miało go zabraknąć. A w obecnej chwili są prostsze sposoby na to by oduczyć kota wchodzenia do piaskownicy i traktowania jej jak wielką kuwetę. Firma Radio System Co. Rodem z USA posiada w swojej ofercie różne produkty elektroniczne służące tresurze psów i kotów. Sygnowane są one trzema markami: PetSafe, Innotek oraz SportDog. W tym artykule skupimy się na tej pierwszej, a dokładniej na produkcie In-Ground Cat Fence. Jest to niewidoczne ogrodzenie dla kota, które jest niezwykle skuteczne.

Takie niewidoczne ogrodzenie przede wszystkim składa się z nadajnika zwanego potocznie centralką, przewodu antenowego i oczywiście specjalnej obroży elektronicznej dla kota. Nadajnik umieszczamy w domu i podłączamy do prądu. Jeden koniec przewodu antenowego z zestawu umieszczamy w specjalnie przygotowanym gniazdku w wyżej wymienionej centralce. Otaczamy nim np. Cały ogród by przy okazji uniemożliwić kotu ucieczki no i oczywiście piaskownicę. Przewodem należy również wrócić do centralki by stworzyć obieg zamknięty. Kot podchodząc do przewodu w obroży elektronicznej usłyszy sygnał ostrzegawczy. Gdy podejdzie bliżej obroża zmusi go do powrotu poprzez dawany impuls elektrostatyczny. Bez obaw! Impuls jest niesamowicie łagodny. Producent zdaje sobie sprawę z tego iż skóra kotów jest wrażliwa i cienka. Poza tym zestaw posiada certyfikat ECMA co gwarantuje bezpieczeństwo zwierzęcia. Cena takiego zestawu oscyluje na około tysiąc dwieście złotych.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.