Start » Dla dzieci

By ogród cieszył dziecko

13 sierpnia 2010 0 Komentarzy

Dziecku nie wystarczy kawałek trawnika, kiedy jest pozostawione same. Musimy urozmaicić ogród tak, by cieszyło nasze dziecko. Dodatkowo należy też pamiętać, iż musimy sprawić by nas ogródek był też bezpieczny.

Jeśli nie jesteśmy w stanie poświęcić dziecku wystarczająco dużo czasu na zabawę, to dziecko musi mieć odpowiednie warunki do tego, by mogło się bawić samo. Oczywiście po pierwsze – bezpieczeństwo. Zabezpieczyć wszystkie narzędzie ogrodowe, oczko wodne czy inne zbiorniki wodne przed dostępem dziecka. Po drugie – odpowiednia ilość zabawek, które się nie znudzą.

Niedoceniane przez wielu zwykłe huśtawki, posłużą przez lata. Wbrew pozorom jest to zabawka na lata i nie tylko dla najmłodszych. Dużym powodzeniem cieszą się także różnego rodzaju domki – plastykowe, drewniane. Dzieci uwielbiają naśladować dorosłych, stąd też nie znudzą się szybko zabawą w tak zwany „dom”. Nie zapominajmy także o prostych zabawkach zapewniających ruch, takich jak piłka, a dla starszych dzieci na przykład skakanka.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.