Start » Dla dzieci

Bezpieczne zabawki do ogrodu

31 maja 2010 0 Komentarzy

zabawki, dla dzieci, do ogroduBez względu na to, jakie urządzenia do zabaw trafiają do dziecięco zakątka w ogrodzie, wszystkie powinny mieć atesty. Poza tym należy pamiętać o tym, aby dziecku było wygodnie z nich korzystać – tak więc ich wysokość nie powinna być za duża.

W przypadku platform znajdujących się na wysokości co najmniej sześćdziesięciu centymetrów zabezpieczające balustrady to konieczność. W poręcze wyposażone powinny być także schodki. Wszystko to ma sprawić, że korzystanie z tych urządzeń dzięki ich stabilności będzie po prostu bezpieczne. Dziecko nie powinno zrobić sobie krzywdy, a nawet jeżeli upadnie, to upadki te powinny być amortyzowane – do tego celu służą specjalne nawierzchnie, które układa się pod urządzeniami.

Dzieci bardzo lubią także, gdy na placach zabaw znajdują się baseny – to najlepsza rozrywka, gdy lato jest gorące. Taki basen to niewielki wydatek, a radości z niego mnóstwo – mowa tu oczywiście o tych nadmuchiwanych, których sprzątnięcie w razie niepogody to żaden problem.

Dodaj komentarz!

Dodaj komentarz lub trackback ze swojej strony. Możesz także śledzić komentarze w kanale RSS.

Bądź miły. Dbaj o poprawność gramatyczną. Pisz na temat. Nie spamuj.

Możesz używać następujących poleceń:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Blog współpracuje z serwisem Gravatar. Aby wyświetlić swój avatar przy komentarzu, zarejestruj się na Gravatar.